Kalkulator dni płodnych oraz kalkulator ciąży

 

Aby ułatwić wielu osobom obliczenie okresu o największej szansie poczęcia dziecka postanowiliśmy umieścić w naszym serwisie odpowiednie kalkulatory.

Pierwszy z nich – kalkulator dni płodnych. Pozwoli określić prawdopodobny przedział czasowy, w którym szanse zapłodnienia są największe. Pamiętaj jednak, że jeśli pragniesz wykorzystać kalkulator w celach antykoncepcyjnych, jest to jedna z metod o nie mogąca pochwalić się najwyższą skutecznością. W takiej sytuacji warto zastosować większy margines bezpieczeństwa wydłużając okres przed i po wskazanym przez kalkulator terminie przewidywanej owulacji.

Drugi z udostępnionych skryptów – kalkulator ciąży, jest pomocnym narzędziem dla kobiet, które są już w ciąży. Pozwala on wskazać aktualny wiek dziecka, prawdopodobną datę poczęcia oraz obliczy przewidywaną datę porodu.

Please select the first day of your last menstrual period:

/ /

Usual number of days in your cycle:

Kalkulator ciąży

 
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki (w formie miesiąc/dzień/rok MM/DD/RRRR):
Średnia długość cyklu (od 22 do 45 – domyślnie 28 dni):
Średnia długość fazy lutealnej (9 to 16 – domyślnie 14):
Szacunkowa data poczęcia:
Przewidywana data porodu:
Aktualny wiek dziecka:

Znajomość zjawisk jakie zachodzą podczas cyklu menstruacyjnego kobiety pozwala uzyskać wiedzę na temat dni płodnych i niepłodnych. Każdy z nas poznał budowę narządów rozrodczych męskich i żeńskich już w szkole podstawowej, a przynajmniej powinien. Natomiast rozszerzenie i wyjaśnienie co dzieje się z komórka jajową oraz plemnikami nie jest dla każdego już takie oczywiste.

Czytaj dalej…

Każda kobieta powinna znać swój cykl menstruacyjny oraz jego podział na fazy. Na tej podstawie może określić kiedy ma dni płodne, a kiedy dni niepłodne. Wiedza i świadomość własnego ciała jest ważna zarówno gdy nie planujemy lub nie możemy być aktualnie brzemienne lub gdy przeciwnie.

Czytaj dalej…

Poznaj szczegółowo rozwój swojego maluszka, który opisaliśmy dla was tydzień po tygodniu. Zobacz jak szybko zmienia się organizm dziecka, oraz w jakiej jest właśnie fazie rozwoju.

Czytaj dalej…

Prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki jest zależny w istotnym stopniu od właściwego odżywiania. Nie polega ono tylko na dostarczaniu budulcowego białka czy węglowodanów dostarczających energii. Niezbędne w rozwoju dziecka są również witaminy i składniki mineralne.

Czytaj dalej…